Kaip išsirinkti trimerį

Sukūrė: Administratorius Pubblikuojama: Apie trimerius Publikavimo data: 2016-04-03 Topai: 1455 Komentarai: 0

Kaip išsirinkti trimerį?

Trimeriai gali būti skirstomi į tris tipus: elektriniai, akumuliatoriniai ir benzininiai. 

  • Elektriniai – turi daug privalumų, pvz. dirba tyliai, neteršia aplinkos, yra lengvi, tačiau   pagrindinis jų trūkumas yra tai, kad dirbant yra ribojamas judėjimas, nes laisvai judėti trukdo elektros laidas. 
  • Akumuliatoriniai – taip pat dirba tyliai, neteršia aplinkos, didelis privalumas laisvas judėjimas. Tačiau pagrindinis tokio tipo trimerių trūkumas, yra įkraunama baterija, kurį ženkliai padidina trimerio svorį, taip pat pilnai užkrauta veikia palyginti mažai laiko. 
  • Benzininiai – bene populiariausi ir labiausiai naudojami, tiek profesionaliame darbe tiek, asmeniniams poreikiams. Jei reikia susidoroti su didesniu plotu ar aukšta žole – benzininis trimeris yra kaip tik toks įrankis, kuris padės gerai atlikti šį darbą.       
 
Renkantis šį įrenginį vertėtų atkreipti dėmesį 2 svarbiausius dalykus: kotą ir variklį. 
Kotas. Gali būti lenktas arba tiesus. Lenktame trimerio kote sukimo momentas perduodamas trosu ir tai reiškia, kad susidūrus tokiai sukimo sistemai su didesniu pasipriešinimu, trosas gali trūkti. Tiesiame trimerio kote sukimo momentas perduodamas metaliniu strypu, kuris taip pat nėra amžinas, tačiau tokia konstrukcija yra patvaresnė. Galingesniuose trimeriuose sukimo momentas dažniausiai perduodamas, būtent tokiu būdu.  
Variklis. Čia reikia atkreipti dėmesį į du pagrindinius dalykus – galią ir tipą. 
Galia. Galia yra matuojama kilovatais(KW), ir kuo jų daugiau, tuo trimeris galingesnis. Bet kartais gamintojas dėl įvairių priežasčių gali nenurodyti prekės aprašyme šito dydžio. Tada apie trimerio galią galima spręsti pagal variklio tūrį ir kuo variklio tūris didesnis, tuo trimerio galia didesnė. 
Tipas. Benzininiai varikliai gali būti dviejų rūšių – dvitakčiai ir keturtakčiai. Dvitakčiame variklyje benzinas yra maišomas su tepalu, o keturtakčiame tepalas pilamas į karterį, o švarus benzinas į benzino bakelį. Dvitakčiai varikliai, dėl paprastesnės konstrukcijos ir pigesnės kainos yra populiaresni. Tačiau trimeriai , kuriuose naudojami dvitakčiai varikliai yra mažiau galingi, labiau teršia aplinką bei skleidžia ne itin malonų kvapą. Standartinės dvitaktės krūmapjovės benzino ir tepalo maišymo proporcija yra 20:1, o modernesnėse šis santykis padidėja iki 50:1, tai reiškia mažesnes tepalų sąnaudas. Keturtakčiai dirba tyliau ir yra galingesni. Varikliai naudoja net iki 30% mažiau kuro. Verta pažymėti, kad keturtakčiai varikliai yra patvaresni, nes jų  tepimo funkcija yra pažangesnė.                                                                                                                                                                                                                                                                                       
Prieš perkant šį įrenginį verta atkreipti dėmesį, į tai kaip ir kiek jis bus naudojamas. Jei Jums reikia nupjauti didelį plotą žolės arba krūmokšnių,-rinkitės galingesnį benzininį trimerį, jei tik veją šalia namo,-galbūt Jums užteks ir elektrinio vidutinio galingumo trimerio. Nemokėkite daugiau už tai , ko galbūt Jums niekada neprireiks.


Žymės:

Palikti komentarą